Nawet 5 lat za przemoc domową. Policjanci zatrzymali "recydywistę"

2021-09-09 19:07
zatrzymany za przemoc domową
Autor: Policja

Policjanci z posterunku w Milówce zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna, mimo że wcześniej miał już prowadzone postępowanie za znęcanie się, nie zmienił swojego zachowania i dalej stosował przemoc wobec swoich bliskich. 44-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące.

 Do policjantów z posterunku w Milówce zatelefonowała kobieta i powiedziała, że jej mąż awanturuje się i grozi jej zabójstwem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że taka sytuacja trwała już od pewnego czasu. 44-latek wszczynał w domu awantury, w czasie których wyzywał bliskich, szarpał, popychał, a także groził im zabójstwem. Jak się okazało, w przeszłości miał już prowadzone postępowanie za znęcanie się nad bliskimi i mimo to nie zmienił swojego zachowania. Po tym, jak kobieta zadzwoniła po pomoc, mężczyzna uciekł z domu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i w niedługim czasie od zgłoszenia 44-latek trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Policjanci informują :

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.

Mundurowi zawsze reagują na wszelkie informacje mogące świadczyć o tym, że w danym domu czy mieszkaniu dochodzi do przemocy. Dzięki procedurze „Niebieskiej Karty” w działania te zaangażowanych jest wiele instytucji, po to aby, jak najlepiej pomóc pokrzywdzonym. W przypadku, gdy policjanci potwierdzą, że przemoc jest zjawiskiem powtarzającym się, prowadzone jest wówczas postępowanie dotyczące przestępstwa znęcania się. Jego sprawcy nie pozostają bezkarni i mogą trafić za kratki nawet na 5 lat. Prokurator, oprócz przedstawienia zarzutów, może orzec wobec nich odpowiednie środki karne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE