Narciarz w trudnych warunkach starcił orientację w górach. Beskidzcy Goprowcy ruszyli na pomoc

2020-02-08 12:20
Akcja ratownicza w Beskidach
Autor: Rafał Ślęzak GOPR Beskidy

W piątek, 7 lutego późnym wieczorem dyżurni z Hali Miziowej zostali zawiadomieni przez CSR Szczyrk o zabłądzeniu narciarza. Mężczyzna zjeżdżał z Pięciu Kopców w stronę Hali Miziowej ale w trudnych warunkach stracił orientację w terenie. By dotrzeć w bezpieczne miejsce potrzebował pomocy ratowników GOPR.

Ciemność, spory mróz i wiatr spowodowały że narciarz  stracił orientację w terenie .Kierował  się na Halę Cebulową ale dane z aplikacji Ratunek wskazywały  rejon Hali Górowej. Mężczyzna skontaktował się z ratownikami GOPR-u i przekazał im  dokładne namiary  z zegarka. Dyżurni udali się we wskazany rejon skuterami. W gotowości pozostawała także grupa ratowników na skiturach. Mężczyzna został odnaleziony i przetransportowany do dyżurki na Hali Miziowej, a następnie do Korbielowa. Wyprawa zakończyła się o 22:30.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE