Muzycznie, tanecznie i sportowo świętowano w Gilowicach. Po dwuletniej przerwie w amfiteatrze Grapa Park odbyły się Dni Gminy Gilowice 2022

2022-07-04 19:54
Dni Gminy Gilowice 2022
Autor: Mariola i Janusz Zyzański

Święto Gminy Gilowice, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 do amfiteatru Grapa Park ponownie ściągnęło tłumy mieszkańców i gości spragnionych dobrej zabawy. Organizatorzy wydarzenia: Urząd Gminy Gilowice i Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach zadbali o mnóstwo atrakcji ,dla młodszych i starszych. Gwiazdą tegorocznej edycji był zespół MIG Tradycyjnie odbyła się także akcja charytatywna w tym roku dedykowana rodzinie Pawłowskich z Rychwałdu.

W trakcie dwudniowej imprezy w Gilowicach wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. Uczestnicy zabawy okazali mnóstwo serca i w ciągu dwóch dni udało się zebrać ponad 11 tys. złotych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego dla jednej z trzech niepełnosprawnych córeczek państwa Pawłowskich.

- Jesteśmy ogromnie wzruszeni i wdzięczni wszystkim darczyńcom. Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się zebrać aż taką kwotę. Zakup wózka z napędem dla 13letniej Alicji jest coraz bardziej realny. Dziękujemy - mówili wzruszeni rodzice Oli, Ali, Ani i Anielki.

W trakcie święta Gminy niezwykle wzruszające, dla wielu mieszkańców było uroczyste otwarcie pięknie wyremontowanych skoczni narciarskich o nawierzchni igielitowej. Obiekty ponownie będą służyć młodym skoczom narciarskim, którzy tutaj w Gilowicach stawiają w tym sporcie pierwsze kroki. Specjalnie dla zgromadzonej publiczności odbył się specjalny pokaz skoków.

Impreza w Gilowicach to okazja by świetnie się bawić ale również by pokazać młodych, niezwykle utalentowanych ludzi z pasją. Do nich z pewnością zalicza się Kewin Gibas. Pięściarz z Gilowic pod opieką swego trenera Grzegorza Proksy rozpoczął w ubiegłym roku karierę w boksie zawodowym odnosząc pierwsze sukcesy. W trakcie Dni Gminy Gilowice udało nam się porozmawiać zarówno z Kewinem jak i jego trenerem. Ten wywiad i foto relacja ze spotkania już wkrótce na stronie Eska Beskidy.

Dni Gminy Gilowice to także okazja do przekazania informacji o ważnych dla lokalnego środowiskach działaniach proekologicznych czy integracyjnych.

Przedstawiciele Fundacji Zaangażowani.pl zachęcali do przyłączenia się do inicjatywy tworzenia z nieużytków kwietnych łąk. Takie działania korzystnie wpłyną na sytuację pszczelarstwa w regionie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gilowicach realizuje projekt Polsko -Ukraiński Festiwal Pierogów. Dzięki dotacji z Programu Działaj Lokalnie Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności mieszkanki Gilowic i przebywające w tej gminie Ukrainki zorganizowały warsztaty integracyjne z lepienia pierogów. Efekty ich pracy w postaci kolorowych pierogów można zdegustować w trakcie imprezy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE