Lipowa w końcu z zielonym „Orlikiem”. Długo wyczekiwane boisko już służy mieszkańcom gminy

2022-07-07 11:50
Orlik w Lipowej
Autor: UG Lipowa

Malownicza Gmina Lipowa, to jedna z niewielu gmin na Żywiecczyźnie, gdzie wiele lat temu nie udało się wybudować „Orlika”. Temat, bezpłatnego, ogólnodostępnego boiska wracał. W końcu udało się pozyskać środki zewnętrzne z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i przy Centrum Aktywności w Twardorzeczce stworzyć pełnowymiarowe boisko piłkarskie. Nie należy ono do żadnego „LKS-u”, więc każdy może bezpłatnie z niego korzystać. Niebawem kolejna sportowa inwestycja zostanie otwarta!

-Teraz mieszkańcy będą już mogli bezpłatnie, bez przeszkód korzystać z nowego boiska nie przejmując się, że ten czy inny LKS ma jakiś mecz czy trening lub po prostu boi się o swoja murawę na którą pracują ich ludzie- wyjaśnia Szymon Wróbel z Urzędu Gminy w Lipowej.( posłuchaj poniżej)

W jego skład wchodzą dwie pełnowymiarowe bramki z siatkami, piłkochwyty, oraz cztery mniejsze bramki, co pozwala na rozgrywanie meczów mniejszym grupom. Obiekt będzie służył również szkołom, które już korzystają z infrastruktury zlokalizowanej przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce.( galeria)

-Na przestrzeni ostatnich lat stworzyliśmy w tym miejscu boisko do siatkówki plażowej, do Streetball’a, oraz plac zbaw, siłownię zewnętrzną, zewnętrzny stół do ping ponga. Systematycznie staramy się tą przestrzeń rozbudowywać. Teraz udało się zrobić boisko, na które wielu młodych mieszkańców naszej gminy czekało. A jeszcze w tym roku oddam do użytku jeden z największych w regionie pumptracków rowerowych.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

posłuchaj: Szymon Wróbel z Urzędu Gminy w Lipowej o nowym, ogólnodostępnym boisku w Twardorzeczce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE