Kto zostanie Władcą Klimczoka? W styczniu wystartuje wyjątkowa rywalizacja

2022-12-20 8:22
Kto zostanie władcą Klimczoka?
Autor: Adobe Stock

W styczniu 2023 roku odbędzie się "Gra o tron Władcy Klimczoka". To 7. edycja wyzwania organizowanego w ramach akcji "Wyzwania na Klimczok". Inicjatywa polega na jak najczęstszym zdobywaniu tego szczytu. Organizatorzy tegorocznego wydarzenia. przygotowali również szereg innych kategorii, dedykowanych m.in. dla rowerzystów, młodzieży oraz osób wędrujących po górach z psami. W styczniu 2022 roku rekordzista wszedł na Klimczok aż 64 razy - czy ten wynik może zostać poprawiony w tym roku?

Kto zostanie władcą Klimczoka?

Celem "Wyzwania na Klimczok" jest promocja turystyki górskiej oraz aktywności fizycznej. W tym roku tradycyjnie zostanie przyznany tytuł Króla i Królowej Klimczoku - otrzymają go wszystkie osoby, które pojawią się na szczycie góry codziennie w terminie od 1 do 31 stycznia. Dla bardziej zaprawionych w bojach sportowców powstała rywalizacja o tytuł Władcy i Władczyni Klimczoka - tytuł ten zdobędą osoby, które w styczniu 2023 roku popiszą się największą ilością wejść na Klimczok.

W zeszłym roku tytuł wśród mężczyzn wywalczył Michał Janik z Czechowic-Dziedzic, który w styczniu 2022 roku aż 64-krotnie stanął na szczycie góry. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Pinkas-Górską. Zeszłoroczna triumfatorka na Klimczoku zameldowała się 59 razy. 

Tegoroczne wyzwanie będzie przebiegało w kilku innych kategoriach, a organizatorzy wydarzenia przygotowali wyróżnienia również dla najlepszych:

  • dzieci do lat 16-stu
  • rowerzystów
  • osób wędrujących z psami
  • E-bike'owców
  • dwuboistów

Wyzwanie będzie odbywać się przez cały styczeń 2023 roku. Na najlepszych zawodników czekają nagrody przygotowane przez partnerów. wydarzenia. Szczegółowe informacje na temat kwestii formalnych znajdują się na profilu społecznościowym organizatorów.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE