Kolejny międzynarodowy sukces bielskiego filmu. Produkcja fantasy kręcona w Cygańskim Lesie wygrała na festiwalu w Tajwanie

2023-01-20 15:20
Kolejny międzynarodowy sukces bielskiego filmu. Produkcja fantasy kręcona w Cygańskim Lesie wygrała na festiwalu w Tajwanie
Autor: screenshot - "Anserw"

Produkcja "Answer" w reżyserii Adama Aljovicha zdobyła główną nagrodę w kategorii "Best Film" podczas odbywającego się w Tajwanie konkursu Your Geatest Glory. Krótki film został nakręcony w Cygańskim Lesie w ciągu jednego dnia zdjęciowego.

"Anserw" zaskakuje zimową scenografią i prostotą fabuły

Dzieło Adama Aljochovica to krótki, niespełna dwuminutowy film fantasy utrzymany w konwencji kina drogi. Produkcja została nakręcona w Cygańskim Lesie, w okresie najbardziej intensywnych opadów śniegu, dzięki czemu widzowie dzieła mogą podziwiać piękną zimową scenerię. W filmie wykorzystano również kilka efektów specjalnych, które dynamizują akcję.

Jak na swoim blogu informuje Adam Aljochovic, wszystkie ujęcia zostały wykonane jednego dnia. Pracę w Cygańskim Lesie trwały 7 godzin (w tym 1,5h przerwy), a montażem i dodaniem efektów specjalnych reżyser zajął się w okresie świątecznym. Również "ekipa filmowa" była wyjątkowo skromna - oprócz reżysera i widocznego na nagraniu aktora, w proces realizacji była zaangażowana wyłącznie lektorka, której głos słyszymy w trakcie fabuły.

Nagroda jest o tyle niespodziewana, że do konkursu ogłoszonego końcem 2022 roku zdecydowałem zgłosić się w ostatniej chwili i postanowiłem zrealizować film absolutnie minimalnym nakładem. Nie zaangażowałem więc w niego całej swojej ekipy ani ciężarówki sprzętu filmowego.

- pisze na swoim blogu reżyser. Cały film znajdziecie poniżej.

Anserw" to nie jedyny sukces w portfolio bielskiego reżysera

Adam Aljovich produkcją filmów zajmuje się już od kilku lat. W swoim dorobku ma między innymi nagranie teledysku dla IPN-u czy realizację kampanii społecznościowej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W 2016 roku reżyser nakręcił "Oblitus: Rise of the Forgotten". To 14-minutowy film wojenny opowiadający o żołnierzach polskiego pochodzenia w Armii Stanów Zjednoczonych. W swoim dorobku bielski reżyser ma również kilka produkcji krótkometrażowych.

Co ciekawe, "Anserw" to nie jedyny film Adam Aljovicha wyróżniony w Tajwanie. Produkcja „Make no mistakes” otrzymała nagrodę "„Nominated Masterpiece”

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE