Kolejne łóżka dla chorych na Covid-19 w żywieckim szpitalu

2021-03-24 16:34
Kolejne łóżka dla chorych na Covid-19
Autor: FB SzpitalŻywiec

Od jutra - więcej miejsc dla chorych na Covid-19 - w Szpitalu Żywiec. Po spotkaniu z wojewodą - dyrekcja placówki zdecydowała o uruchomieniu kolejnych łóżek dla chorych na Covid- 19 - mówi rzeczniczka placówki - Karolina Kocięcka

- Została podjęta decyzja o przekształceniu oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, dzięki czemu w naszym szpitalu powstanie kolejnych 30 łóżek da pacjentów z koronawirusem. Niestety oznacza to wstrzymanie przyjęć na ortopedię - tłumaczy rzeczniczka.

Wszystkie oddziały - również oddział chorób wewnętrznych są nadal otwarte, jednak ograniczone zostają przyjęcia planowe na te oddziały. - Oddział położniczy działa w pełnym zakresie - dodaje nasza rozmówczyni.

- Nie mogliśmy pozwolić sobie na zamknięcie oddziału internistycznego, stąd taki wybór - wyjaśnia rzeczniczka szpitalaŻywiec.

- Bardzo ważne było dla nas utrzymanie oddziału internistycznego, ponieważ jest to w zasadzie jedyny obecnie oddział w naszym regionie - zaznacza Karolina Kocięcka.

- Powstanie każdego łóżka covidowego jest możliwe wyłącznie dzięki ogromnej pracy personelu szpitala i nie da się tego przecenić. Wielu z pracowników oddaje swój wolny czas, by zapewnić dyżury przy łóżkach covidowych - kwituje.

Utworzone już wcześniej -15go marca 42 łóżka covidowe - w tym 12 respiratorowych zapełniły się w zaledwie kilka dni. Tak jak większość placówek w Polsce - Szpital Żywiec potrzebuje wsparcia dodatkowego personelu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Zwiększenie ilości łóżek covidowych w SzpitaluŻywiec
Ogromne kolejki do punktów wymazowych w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE