Izby Przyjęć żywieckiego szpitala już działa. Czynne są oddziały szpitalne i laboratorium dla pacjentow z zewnątrz.

2020-05-11 15:07
szpital w Żywcu znów działa
Autor: Szpital Żywiec

Jak informuje Antoni Juraszek Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu od dziś uruchomiono również Oddział Internistyczny, Chirurgii Ogólnej oraz Oddział Rehabilitacji. W związku z ograniczonymi zasobami kadrowymi oddziały: Wewnętrzny I i Wewnętrzny II uruchamiamy w ograniczonym zakresie, dotyczącym liczby łóżek i możliwości hospitalizacji. I tak w oddziale Wewnętrznym I - istnieje możliwość hospitalizacji 12 pacjentów, a w Oddziale Wewnętrznym 11-15.

Powyższe rozwiązanie jest czasowe, na miarę istniejących obecnie zasobów kadrowych, ale daje możliwość niesienia pomocy i hospitalizowania pacjentów, którzy tego wymagają. Po „odzyskaniu" większej liczby personelu medycznego zamierzamy świadczyć usługi medyczne w dotychczasowym wymiarze- wyjaśnia dyrektor placówki.

Jednocześnie informujemy, że wypełniając Wytyczne oraz Procedury dotyczące triażu pacjentów, nade wszystko mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego zarówno pacjentom jaki personelowi, oprócz kontenerów zlokalizowanych przed Izbą Przyjęć na każdym oddziale szpitalnym stworzyliśmy odcinki obserwacyjne, w których umieszczani będą pacjenci zgłaszający się do Szpitala w celu hospitalizacji, do czasu otrzymania wyników ich badań w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

W przypadku zapełnienia się wskazanych łóżek obserwacyjnych, nie będziemy mogli przyjmować czasowo kolejnych pacjentów i będziemy zgłaszać ten stan, dla właściwego dysponowania pacjentów przez ZRM.

Uruchomiono również dla pacjentów z zewnątrz szpitalne laboratorium. Wizyty w laboratorium ustalane są telefonicznie na określną godzinę tak, by wyeliminować kumulację pacjentów w jednym czasie.  

Izba przyjęć żywieckiego szpitala już czynna
szpitalne alobratorium otwarte dla pacjentów z zewnątrz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE