Grali, śpiewali i gawędzili … rekordowa ilość uczestników konkursu

2021-11-19 21:44
Tęsknili za występami na żywo
Autor: Katarzyna Graboń

30. Posiady Gawędziarskie i 32. Konkurs gry na unikatowych instrumentach i śpiewu tradycyjnego gromadził w tym roku rekordową ilość uczestników

30. Posiady Gawędziarskie i 32. Konkurs gry na unikatowych instrumentach i śpiewu tradycyjnego gromadził w tym roku rekordową ilość uczestników. Dwudniowe przesłuchania odbywały się w Jeleśni i Milówce. – Mówi Agnieszka Chrudzimska… – z Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej – głównego organizatora wydarzenia.

Po tym pandemicznym roku mamy niesamowity wysyp uczestników, ponieważ mamy ponda 140 wykonawców – w tym około 40 to gawędziarze, a do tego setka instrumentalistów i śpiewaków ludowych. Bardzo nas to cieszy – bo świadczy to o olbrzymim głodzie kultywowania tradycji – podkreśla nasza rozmówczyni.

Tegoroczna edycja wydarzenia to szansa, by wreszcie móc zaprezentować się na żywo – przyznaje jeden z gawędziarzy - Grzegorz Ostafin z Trzebuni.

W ostatnich latach brałem udział w konkursie,ale... jedynie online. Występ na żywo – to zupełnie co innego – dodaje. – Gwara siedzi w nas gdzieś w środku głęboko, i nawet w zwykłej rozmowie to po prostu wychodzi.... zawsze się gdzieś wyrwie jakieś słowo, albo akcent – podsumowuje z uśmiechem.

Jeśli nie zostaną wprowadzone żadne dodatkowe ograniczenia związane z pandemią – najlepszych muzykantów, gawędziarzy i śpiewaków ludowych usłyszycie już 28 listopada podczas koncertu laureatów w Domu Ludowym w Wieprzu. Początek spotkania o 16.00.

Rekordowe zainteresowanie gawędziarzy, muzykantrów i śpiewaków ludowych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE