Konkurs "Działaj Lokalnie" na Żywiecczyźnie został podsumowany. W ostatnim czasie ŻFR zrealizowała 11 projektów

2023-01-24 15:06
Opowiedzą co działo się na Żywiecczyźnie. W Warszawie - finał konkursu Opowiedz
Autor: Katarzyna Graboń

W siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju podsumowano tegoroczną edycję konkursu "Działaj Lokalnie". Zaprezentowano również filmy, które brały udział w towarzyszącym konkursie "Opowiedz". Autorzy najlepszych produkcji będą mogli teraz zaprezentować swoje dzieła w Warszawie.

W siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju podsumowano lokalny etap konkursu grantowego „Działaj Lokalnie” oraz towarzyszący mu konkurs filmowy „Opowiedz”. Zaprezentowane w nim obrazy dokumentowały to, co działo się na Żywiecczyźnie w ramach 11 projektów lokalnych. Przypomnijmy, że zostały one wsparte kwotą o łącznej wartości 55 tysięcy złotych.

Projekty rękodzielnicze, kulinarne, czy mobilny punkt pomocy - to tylko niektóre pomysły które zrealizowali lokalni społecznicy. Konkurs opowiedz ma wymiar edukacyjny, chodzi między innymi o to, by informować o tym, co dzieje się w ramach projektów - stąd szkolenia i właśnie ten konkurs

- informuje nas Anna Jafernik z Żywieckiej Fundacji Rozwoju. Jak dodaje, konkurs  ma w dużej mierze wymiar edukacyjny, a jego celem jest przygotowanie  społeczników do tego, by potrafili odpowiednio zaprezentować swoje działania. . Często jest bowiem tak, że grupy nieformalne robią cudowne i wartościowe działania, a … lokalna społeczność nie wie, że coś się dzieje, że mogą wziąć udział. Dlatego tak istotne jest, aby potrafili skutecznie komunikować o tym, co robią

Często jest bowiem tak, że grupy nieformalne robią cudowne i wartościowe działania, a lokalna społeczność nie wie, że może wziąć w czymś udział.  Dlatego tak istotne jest, aby społecznicy potrafili skutecznie komunikować o tym, co robią.

- dodaje Jafernik.

Konkurs grantowy „Działaj Lokalnie” może funkcjonować dzięki mechanizmowi regrantingu. Do tej pory przystąpiło do niego 8 z gmin powiatu żywieckiego.

Nie ma się czego bać. Przecież każdy dobry gospodarz chce pomnażać fundusze.  W tym przypadku wydajemy około trzech tysięcy, a o wiele wiele więcej wraca do naszej gminy w formie świetnych działań z naszymi mieszkańcami. Polecam.

- mówi na mam - wójt Gilowic, Krzysztof Okrzesik.

W ramach lokalnego etapu konkursu „Opowiedz” jury wybrało 4 dwuminutowe filmy, które reprezentować będą Żywiecczyznę w stolicy podczas ogólnopolskiego finału inicjatywy.

ŁZY wzruszenia! Gwiazdy w Skolimowie oglądają siebie na ekranie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE