Brylanty i czarne diamenty okazyjnie – Krajowa Administracja Skarbowa w Katowicach zachęca do licytowania ekskluzywnych kosztowności

2021-03-18 16:35
Śląska KAS zachęca do licytacji ekskluzywnej biżuterii
Autor: KAS Katowice

Śląska KAS wystawiła na licytację niezwykłe kosztowności ze złota oraz platyny . Na licytację trafiły naszyjniki, bransoletki, kolczyki i klipsy oraz pierścionki. Wyroby jubilerskie są wykonane ze złota i wysadzane brylantami. Zgodnie z wyceną biegłego całkowita wartość biżuterii wynosi ponad 169 tys. złotych. Pierwszą licytację zaplanowano na 24 marca 2021 roku.

Wśród licytowanych kosztowności znalazł się złoty naszyjnik z 70 brylantami o różnej średnicy, którego wartość szacunkowa wynosi 14 tys. złotych. Podczas pierwszej licytacji cena wywołania tego przedmiotu to 10,5 tys. złotych. Z opinii rzeczoznawcy wynika, że najwięcej diamentów osadzono w klipsach z białego i żółtego złota. Para klipsów zawiera 196 sztuk diamentów różnej średnicy, w tym 100 czarnych diamentów. Czarne diamenty są niezwykle rzadkie, występują tylko w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej (miejsca uderzenia obiektu pozaziemskiego). Istnieją teorie, które zakładają, że czarne diamenty na Ziemię trafiły prawie 3 miliony lat temu, w wyniku wybuchu gwiazdy. Szacunkowa wartość licytowanych klipsów to 7,5 tys. złotych - mówi Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. ( posłuchaj poniżej)

Kolejną licytację zaplanowano na 14 kwietnia 2021 roku. Wśród licytowanej biżuterii znajdują się naszyjniki, kolczyki, pierścionki, bransoletki oraz zegarek damski z 43 brylantami. Kosztowności wysadzane są nie tylko brylantami, wśród ozdobnych kamieni pojawiły się rubiny, opale, szafiry oraz perły. Jedna z licytowanych bransoletek wysadzana jest rzadkim i cenionym jubilerskim kamieniem ozdobnym zwanym tanzanitem. Tanzanit zachwyca swym niezwykłym niebieskim kolorem, który pod wpływem światła przechodzi w lawendowy i głęboki fiolet, a nawet w czerwień. (galeria )

Chętni, którzy chcieli by się stać właścicielami tych ekskluzywnych kosztowności powinni zajrzeć na stronę Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach. Licytację zaplanowano na 24 marca. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku - termin drugiej licytacji ustalono dzień później. W związku z epidemią koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, w czasie pobytu w obiekcie urzędu skarbowego obowiązują zasady bezpieczeństwa wynikające z obostrzeń epidemiologicznych. Osoby uczestniczące w licytacji są obowiązane do stosowania maseczek zasłaniających usta oraz nos.

Grażyna Kmiecik z Izby Administracj iSkarbowej w Katowicach o kolejknej licytacji ekskluzywnej biżuterii
Otwarcie pierwszego w Szczecinie sklepu charytatywnego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE