Zakażeni koronawirusem pensjonariusze bełchatowskiego DPS-u trafili do szpitala

2020-09-23 15:19 rr
bełchatów dps pensjonariusze koronawirus
Autor: Starostwo Bełchatów

15 z 53 zakażonych koronawirusem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie trafiło wczoraj i dziś do szpitali w Zgierzu i Bełchatowie. Ich stan jest stabilny.

Po tym jak kilka dni temu już po raz drugi w bełchatowskim DPS-ie wybuchło ognisko koronawirusa, podjęto decyzję, aby część mieszkańców placówki przewieźć do szpitali w Zgierzu i Bełchatowie.

Wczoraj trafiło tam kilku pensjonariuszy, a dziś dołączyli kolejni. Poza placówką aktualnie przebywa 15 mieszkańców DPS-u w Bełchatowie.

- Wszystkie osoby, które przebywają na terenie DPS-u czują się generalnie dobrze. Ale musimy pamiętać o jednej rzeczy, to są starsze z licznymi chorobami współistniejącymi, które mają przeróżne inne objawy chorobowe. Kiedy pojawią się inne objawy, które dla personelu są niepokojące, wówczas takie osoby kierowane są do szpitala w celu dalszego diagnozowania pod kątem sytuacji zdrowotnych tych osób - mówi Monika Michel z bełchatowskiego starostwa.

W bełchatowskim DPS-ie aktualnie przebywa 68 pensjonariuszy, Wśród nich są też pozostałe zakażone osoby, oczywiście odizolowane od zdrowych.

- Sytuacja jest trudna, bardzo dynamiczna, ale pod kontrolą. I oczywiście mamy świadomość tego, że te cyfry z dnia na dzień mogą ulegać zmianie - dodaje Monika Michel.

Mieszkańcami DPS-u opiekuje się 16 pracowników. Przypomnę, że w placówce stwierdzono wynik pozytywny na obecność koronawirusa u 59 osób, w tym 6 pracowników.