Za wybicie szyby trafił prosto do aresztu. Chuligan z Bełchatowa w końcu się doigrał!

i

Autor: RR

Za wybicie szyby trafił prosto do aresztu. Chuligan z Bełchatowa w końcu się doigrał!

2022-05-04 14:07

Zarzut uszkodzenia mienia i tymczasowy areszt dla 36-letniego chuligana z Bełchatowa, który wybił kamieniem szybę w mieszkaniu na jednym z bełchatowskich osiedli. Mężczyzna był już wcześniej notowany za inne przestępstwa. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

1 maja w godzinach wieczornych policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który wybił szybę okienną. Pokrzywdzony poinformował, że będąc w mieszkaniu usłyszał głośny trzask.

- Kiedy sprawdził co się stało, zobaczył, że w kuchni została stłuczona szyba. Sprawca rzucił w okno kamieniem, który wpadł do wewnątrz pomieszczenia. Wyglądając przez okno zobaczył podejrzewanego mężczyznę, który patrzył w jego kierunku. W takiej sytuacji wybiegł na zewnątrz. Jednak mężczyzna zdążył się oddalić. Pokrzywdzony opisał jego wygląd i wskazał kierunek jego ucieczki - informują policjanci z Bełchatowa. 

Straty wstępnie oszacował na 1000 złotych. Z kolei policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawy. Nie zajęło im to dużo czasu.

- Mundurowi patrolując pobliski teren zauważyli mężczyznę, który pasował do opisu podejrzewanej osoby. Był to 36-latek, znany bełchatowskiej policji z innych spraw. Mężczyzna był już notowany za konflikt z prawem. Początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak później przyznał się. Został też rozpoznany przez pokrzywdzonego. 2 maja bełchatowianin usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodają mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Tym razem bełchatowianin będzie odpowiadał w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary. Z uwagi również na jego wcześniejsze przewinienia i prowadzone przez śledczych przeciwko niemu postępowania karne, w których jest podejrzanym o podobne przestępstwa, sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego. Najbliższe miesiące bełchatowianin spędzi za kratami.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Co Tobie najbardziej doskwiera?
Nie pytaj dlaczego? Reaguj!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE