Vital Heynen odkrył karty. 5 siatkarzy PGE Skry pojedzie na zgrupowanie kadry

2020-05-18 13:32
bełchatów. skra
Autor: PGE Skra Bełchatów

Selekcjoner Vital Heynen podał skład reprezentacji Polski na pierwsze tegoroczne zgrupowanie. W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale będzie trenować pięciu siatkarzy PGE Skry. Wśród nich najnowszy nabytek bełchatowian - Mateusz Bieniek.

Belgijski szkoleniowiec ponownie zaufał zawodnikom PGE Skry Bełchatów. Tym razem powołanie otrzymało pięciu siatkarzy: środkowi Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Jakub Kochanowski, przyjmujący Artur Szalpuk i rozgrywający Grzegorz Łomacz. Tradycyjnie w reprezentacji znaleźli się również Michał Mieszko Gogol (trener PGE Skry, asystent Heynena) oraz Tomasz Pieczko, fizjoterapeuta naszego klubu oraz męskiej kadry.

- Ja jestem podekscytowany i cieszę się, że w końcu po takiej długiej przerwie będziemy mieli okazję potrenować. Nie ukrywam, że stęskniłem się za siatkówką i fajnie będzie się poruszać. Mam nadzieję, że to nam pomoże, bo nie będzie aż tak długiej rozłąki, czyli tak, jak mówił trener Vital Heynen: unikniemy 20-miesięcznej przerwy między kadrą w sezonie 2019 a igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Takie zgrupowanie może nam pomóc też przed przygotowaniami w klubach, bo trochę się poruszamy, poświęcimy czasu na odbudowę formy, chyba tak naprawdę od nowa, bo przerwa była dość długa. Jeszcze raz podkreślę: cieszę się, że będziemy mogli się spotkać w Spale i razem potrenować - mówi Mateusz Bieniek, środkowy PGE Skry.

Zgrupowanie rozpocznie się w Spale 1 czerwca i potrwa blisko dwa tygodnie. Zanim rozpoczną się treningi, najpierw wszyscy zawodnicy i sztab poddani zostaną badaniom na koronawirusa.

Szczegóły pracy będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca, a PZPS stara się również o organizację meczów towarzyskich.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE