Uwaga kierowcy! Kolejne utrudnienia na A1 w Łódzkiem

2020-03-05 12:53
koparka
Autor: Pixabay

W najbliższy weekend zamknięty będzie blisko 17 kilometrowy odcinek Drogi Krajowej nr 1 między Kamieńskiem i Radomskiem (tzw. odcinek C). Jest to związane z kolejnymi pracami przy budowie autostrady A1 w Łódzkiem .

Tym razem chodzi o konieczność wyburzenia dwóch wiaduktów biegnących nad budowaną trasą, a prac wyburzeniowych nie można prowadzić przy utrzymaniu ruchu.

Drogowcy przygotowali objazdy. Dla jadących w kierunku południowym: w Kamieńsku z DK 1 zjazd na DW 484 do DK 91. Dalej DK 91 do Radomska skąd obwodnicą należy dojechać do ul. Unii Europejskiej i dalej Łódzką do DK 42, którą dojedziemy do DK 1. Analogicznie objazd będzie obowiązywał dla jadących od strony Katowic w kierunku Łodzi.

Prace mają rozpocząć się w piątek 6 marca o godzinie 21, a zakończą w poniedziałek 9 marca o godzinie 6.

Objazdy dla mieszkańców

W związku z wyburzeniem wiaduktów na drogach powiatowych: Kamieńsk - Pytowice i Dobryszyce - Blok Dobryszycki, dla okolicznych mieszkańców wyznaczono objazdy, dzięki którym będą mogli przejechać z jednej strony budowanej autostrady na drugą.

Taki stan rzeczy utrzyma się do czasu oddania nowych wiaduktów. Będą one miały nośność odpowiadającą współczesnym wymogom i znacznie większy poziom bezpieczeństwa, w porównaniu ze starymi przeprawami. Jezdnia będzie szersza, a poza tym pojawi się na nich ścieżka pieszo-rowerowa, co znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, mają stanąć do końca bieżącego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE