Bandyci w rękach policji. Ukradli nastolatkowi 10 zł, teraz grozi im do 8 lat więzienia!

2021-03-31 10:17
Ukradli nastolatkowi 10 zł, teraz grozi im do 8 lat więzienia!
Autor: RR

Najpierw chcieli papierosy, a gdy ich nie dostali zabrali przypadkowo napotkanemu chłopcu 10 zł. Dwaj mieszkańcy Bełchatowa w wieku 35 i 58 lat będą teraz odpowiadać przed sądem. Grozi im aż do 8 lat za kratkami.

28 marca przed godziną 19 dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany, że niepełnoletni chłopiec został zaczepiony przez dwóch mężczyzn, którzy ukradli mu pieniądze. Zdarzenie miało miejsce w rejonie przystanku autobusowego przy ulicy Kwiatowej w Bełchatowie. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą wraz z synem. Chłopiec wyraźne przejęty zaistniałą sytuacją, opowiedział im przebieg zdarzenia.

- Poinformował, że idąc razem z kolegą ulicą Kwiatową, na wysokości przystanku autobusowego został zaczepiony przez dwóch natarczywych mężczyzn. Wypytywali o papierosy, a kiedy ich nie otrzymali zaczęli być coraz bardziej agresywni. Pytając ich o pieniądze krzyczeli, gestykulowali i wymachiwali zaciśniętymi pięściami. W takiej sytuacji pokrzywdzony poczuł zagrożenie i wyjął z plecaka 10 złotych, które agresorzy ukradli i uciekli - mówią bełchatowscy policjanci.

Pokrzywdzony opisał wygląd sprawców. Policjanci zatrzymali ich na tej samej ulicy. Szybko okazało się, że bełchatowianie w wieku 35 i 58 lat są dobrze znani policjantom z innych spraw.

- Obaj byli pod wpływem alkoholu. 35-latek nie skąpił agresji wobec zatrzymujących go policjantów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności - dodają funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Na tym nie koniec. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że młodszy ma bogatą przeszłość kryminalną. Tym razem za kradzież zuchwałą będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Oznacza to, że grozi mu surowszy wymiar kary.

Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy wszyscy pijani sprawcy wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
W Lublinie działa..."Okno życia" dla małych zwierząt
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE