Tony żywności dla bełchatowian. Z pomocy skorzysta ponad 2 tys. osób

2020-03-04 15:24
bełchatów. bank żywności
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Najbardziej potrzebujący bełchatowianie po raz kolejny otrzymają pomoc z łódzkiego Banku Żywności. Pierwsze transporty już przyjechały do Bełchatowa. W ramach tej akcji około 62 mln ton artykułów spożywczych trafi do ponad 2 tys. osób.

Na taką pomoc potrzebujący mieszkańcy mogą liczyć już od kilku lat i nie inaczej jest w tym roku. Trzy pierwsze transporty z żywnością już dotarły, pozostałe trzy mają być zrealizowane do czerwca. W ramach tej akcji do ponad 2 tys. osób łącznie trafi około 62 mln ton artykułów spożywczych.

Co znajduje się w paczkach?

Do każdej osoby trafi około 26 kilogramów artykułów spożywczych.
W paczkach znajdują się m.in. groszek z marchewką, biała fasola, sok jabłkowy klarowany czy powidła śliwkowe. Nie brakuje także mleka, żółtego sera i konserw, w tym szynki drobiowej, filetów z makreli w oleju. Są również takie produkty, jak cukier, olej rzepakowy, makaron czy ryż.

- Artykuły spożywcze, które przekazujemy mieszkańcom, są wysokiej jakości. Dbamy o to, by w paczkach znalazły się produkty różnorodne, w tym warzywne, mięsne, nabiał, tłuszcze - mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.

Z pomocy korzystają osoby samotne, których dochód (na dzień kwalifikalności) nie przekroczył 1402 zł, oraz rodziny z dochodem mniejszym niż 1056 zł na osobę.

Wydawanie żywności ruszyło od 2 marca i potrwa do 11 marca. Paczki czekają do odebrania w magazynie przy ulicy Pabianickiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE