Ta impreza wyjdzie każdemu na zdrowie! Bełchatów zorganizuje targi ekologiczne

2020-07-30 15:12 rr
targi ekologiczne bełchatów
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Miasto szuka wystawców, którzy pochwalą się eko produktami. Trwają zapisy na bełchatowskie targi ekologiczne pod hasłem "W harmonii z naturą". Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 sierpnia.

Tego jeszcze w Bełchatowie nie było. Po raz pierwszy odbędą się bełchatowskie targi ekologiczne. Zaplanowano je na ostatnią niedzielę wakacji. Z kolei do 21 sierpnia mogą zgłaszać się wystawcy, którzy chcieliby pokazać swoje produkty szerszej publiczności. Oferta skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, stowarzyszeń, placówek kultury, jak i osób prywatnych.

- Chcielibyśmy, żeby na stoiskach pojawiły się między innymi produkty pochodzące z recyklingu, wielorazowego użytku, rękodzieło wykonane w zgodzie z naturą, proekologiczne kosmetyki i środki czystości. Mile widziani są również producenci ekologicznej żywności, w tym miodów i produktów pszczelich, ziół, a także przedstawiciele medycyny naturalnej - mówi Jakub Kołodziejczyk, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki w bełchatowskim magistracie.

Jak zgłosić swój udział?

Udział w targach jest bezpłatny, a rejestracja bardzo prosta. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do organizatora do 21 sierpnia. Zrobić to można bezpośrednio w Wydziale Promocji i Turystyki przy ul. Kościuszki 15 (pokój nr 215), pocztą, faxem (44 632 69 23) lub drogą elektroniczną na adres: promocja@um.belchatow.pl.

Formularz, a także regulamin wydarzenia dostępne są m.in. w biurze organizatora. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. tel. 44 733 51 63.

Targi pełne atrakcji

Impreza odbędzie się 30 sierpnia w Parku Olszewskich. Każdy kto odwiedzi to miejsce będzie mógł przyjrzeć się jakie ekologiczne produkty mają do zaoferowania miejscowi przedsiębiorcy. Ale na tym nie koniec. Organizatorzy szykują też wiele warsztatów, oczywiście z ekologią w roli głównej. Segregowania śmieci, odnawialne źródła energii, zero waste, recykling i upcykling, zajęcia z kosmetyki naturalnej, warsztaty ogrodnicze i permakultury, spektakl teatralny - to tylko część propozycji przygotowanych na miejskie święto ekologii. Na muzealnych błoniach każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno młodsi, jak i starsi.

Piknik ekologiczny organizowany jest przez miasto w ramach projektu pn. "Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa - segreguj, oszczędzaj i dbaj! – II edycja" dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.