Rusiec: Pijany jak bela jechał całą szerokością DK 74. 31-latek wydmuchał blisko 3 promile

2022-05-05 15:09
Rusiec: Pijany jak bela jechał całą szerokością DK 74. 31-latek wydmuchał blisko 3 promile
Autor: KPP Bełchatów

Nie pomagają prośby, nie pomagają groźby. Kompletnie pijany 31-letni kierowca został zatrzymany w Ruścu w powiecie bełchatowskim. W ujęciu mężczyzny pomógł świadek, który jechał przed nietrzeźwym zmotoryzowanym. 31-latek wydmuchał prawie 3 promile alkoholu. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

Do zdarzenia doszło 4 maja o godzinie 6 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Rusiec w powiecie bełchatowskim. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego oraz ujętego nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający oświadczył, że jechał z Wielunia do Bełchatowa. Po drodze zwrócił uwagę na jadącego bezpośrednio za nim opla astrę.

- Spoglądając w lusterko wsteczne obserwował zachowanie tego kierowcy, którego styl jazdy wskazywał, że mógł być pijany. Mężczyzna jechał wężykiem i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. W tej sytuacji świadek zatrzymał swoje auto w sposób, który uniemożliwił kierującemu oplem dalszą jazdę. Następnie podszedł do opla, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i na miejsce wezwał patrol policji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 31-letniego kierowcy opla astry. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu - relacjonują funkcjonariusze z bełchatowskiej policji. 

31-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz surową grzywną. Wiąże się również z utratą prawa jazdy.

Jeśli jesteście świadkami niecodziennego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy limit prędkości na autostradzie powinien zostać zmniejszony?
Autostradą A1 gnał na złamanie karku. Zapłacił za to wysoką cenę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE