Podziel się ciepłem i zostaw zimową odzież na wieszaku. W Bełchatowie ruszyły punkty "wymiany ciepła"

2021-11-30 15:32
Podziel się ciepłem i zostaw zimową odzież na wieszaku. W Bełchatowie znów ruszył punkt wymiany ciepła
Autor: RR

W Bełchatowie wystartowała kolejna edycja akcji polegającej na wsparciu potrzebujących osób w trudnych, zimowych warunkach. Mowa o punktach „wymiany ciepła”, które ruszyły w dwóch lokalizacjach na terenie miasta. Zamiast wyrzucać niepotrzebną kurtkę czy sweter, można ją podarować osobie w potrzebie.

Po rocznej przerwie akcja "wymiany ciepła" wraca do Bełchatowa. Jej idea jest bardzo prosta, każdy może odwiedzić punkt i zostawić w nim niepotrzebną, zimowy odzież i każdy, bez skrępowania, może ją stamtąd zabrać. Nie jest tajemnicą, że z tego punktu najchętniej korzystają osoby bezdomne dla których zima to najtrudniejszy okres w roku. 

- W naszym punkcie mamy już kurtki, trochę ciepłych spodni czy swetrów, są też czapki i szaliki. Apelujemy, aby zostawiać tu ciepłą odzież, bo właśnie po to jest ten punkt - mówi Agnieszka Cabaj z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. To właśnie przy siedzibie MOPS-u przy ulicy Staszica 18 ruszył jeden z dwóch punktów "wymiany ciepła" w Bełchatowie, który dostępny jest całą dobę. Drugi znajduje się w siedzibie PEC-u przy ulicy Wojska Polskiego 132. 

Na wieszakach można zostawić ubrania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ważne jest tylko to, żeby były one czyste i niezniszczone.

Przypomnijmy, że do Polski pomysł wymiany odzieży przywędrował z Budapesztu. W Bełchatowie od kilku lat akcję organizuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy w Polsce mamy drożyznę?
Wandal zniszczył elewację zabytkowego budynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE