Naprzeciw drogowym PSYpadkom. Szczytna akcja offroadowców z Bełchatowa [AUDIO]

2022-01-20 16:44
Naprzeciw drogowym PSYpadkom. Szczytna akcja offroadowców z Bełchatowa [AUDIO]
Autor: Wyr 4x4 Bełchatów

Mają wielkie koła w swoich autach, ale i wielkie serca. Mowa o grupie offroadowej Wyr 4x4 z Bełchatowa, która bezpłatnie podjedzie i pomoże kierowcom w potrzebie. W ramach podziękowań wystarczy przekazać karmę lub przysmaki dla zwierzaków z miejscowego schroniska.

Grupa offroadowa Wyr 4x4 z Bełchatów po raz kolejny pokazuje, że pomaganie innym ma we krwi. Już rok temu zrobiło się o nich głośno, gdy zimą pomagali kierowcom w potrzebie. W tym roku jest podobnie, ale tym razem postanowili pójść za ciosem i przy okazji wspomóc psy i koty ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. 

- Wpadliśmy na pomysł, aby połączyć przyjemne dla nas z pożytecznym dla zwierzaków. Jest zima i warunki takie, a nie inne, więc jeśli jakiś kierowca wpadnie w poślizg i nie będzie mógł wyjechać, to my jesteśmy od tego, aby pomóc. W zamian za to zapraszamy do schroniska, zwierzaki się ucieszą z pomocy - mówi jeden z pomysłodawców tej akcji, Sylwester Witczak z bełchatowskiej grupy Wyr 4x4. 

Takie inicjatywy cieszą też pracowników bełchatowskiego schroniska, którzy bez chwili zawahania przystąpili do akcji.

- To świetny pomysł. Ci ludzie pokazują, że mają nie tylko duże koła w swoich autach, ale też wielkie serca - nie ukrywa Mariusz Półbrat, kierownik schroniska. A jak można się odwdzięczyć i wspomóc czworonogi? - Karma zawsze się przyda, ale pamiętajmy o jednej zasadzie. Lepiej kupić mniej, ale lepszej jakości - dodaje. 

To nie koniec wymiernych korzyści. Każda akcja w której mówi się o schronisku może wpłynąć na większe zainteresowanie mieszkańców, co przełoży się na kolejne adopcje bezdomnych czworonogów. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Akcja 4x4 dla 4 łap. Offroadowcy z Bełchatowa pomagają kierowcom i zwierzakom ze schroniska

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Burza śnieżna w Zagórzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE