Mieszkańcy gminy Bełchatów od kilku dni bez bieżącej wody. Powodem bakteria coli w wodociągu [AUDIO]

2021-09-07 16:48
Mieszkańcy gminy Bełchatów od kilku dni bez bieżącej wody. Powodem bakteria coli w wodociągu
Autor: RR

Co najmniej do czwartku mieszkańcy kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów muszą sobie radzić bez bieżącej wody do spożycia. Ma to związek z wykryciem bakterii coli w wodociągu w Ławach. Mieszkańcy mają już dostęp do beczkowozów z wodą. Stanęły w 7 miejscowościach. Gmina wraz ze strażakami ochotnikami dostarcza też wodę w butelkach. Najnowsze wyniki próbki wody bełchatowski sanepid ma ogłosić w czwartek.

Nie mogą jej używać do gotowania, kąpieli czy mycia zębów. Mieszkańcy kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów w Łódzkiem od kilku dni pozbawieni są bieżącej wody do picia. Sprawcą tego zamieszania jest bakteria coli w wodociągu w Ławach. Sanepid bada kolejne próbki wody, wyniki mają być w czwartek. Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość, choć mają jej coraz mniej, tym bardziej, że sytuacja powtarza się w ciągu dwóch miesięcy.

- Żyjemy w XXI wieku, przecież to jest jakiś absurd, aby w tak krótkim czasie sytuacja się powtórzyła. Coś tu jest nie tak - rozkłada ręce pani Maria, mieszkanka Zawad. 

Zawady, to jedna z kilkunastu miejscowości, gdzie mieszkańcy nie mogą korzystać z bieżącej wody do picia. Wodociąg w Ławach zasila jeszcze następujące miejscowości: Adamów, Anastazów, Apolinów, Domiechowice, Emilin, Kałduny, Ławy, Józefów, Mikorzyce, Podwody, Podwody Kolonia, Wola Kruszyńska, Wola Mikorska, Wygoda, Zalesna oraz Marszywiec w gminie Zelów.

Mieszkańcy mogą korzystać z podstawionych beczkowozów. Pomagają też strażacy ochotnicy, którzy rozwożą wodę w butelkach. Woda ze skażonego wodociągu jest badana przez sanepid, wyniki mają być znane w czwartek. Odpowiednie działania podjęły też służby gminne. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Kilkanaście miejscowości bez bieżącej wody do spożycia. Posłuchaj wypowiedzi mieszkańców i zastępcy wójta gminy Bełchatów

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem kolejnego dnia wolnego od pracy?
Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE