LM: Walczyli jak lwy, ale to nie wystarczyło. PGE Skra Bełchatów przegrała z Zenitem Kazań

Autor: PGE Skra Bełchatów

2021-02-25 10:06

Po bardzo emocjonującym spotkaniu PGE Skra Bełchatów uległa 1:3 Zenitowi Kazań w pierwszym pojedynku o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Bełchatowianie nie wystraszyli się renomowanego przeciwnika i walczyli z nim jak równy z równym. O końcowym wyniku zdecydowały detale. - Pojedziemy do Kazania z myślą, że wiemy jak z nimi grać. Po prostu musimy być lepsi w tych kilku elementach - powiedział po środowym meczu w hali Energia Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry. Rewanż odbędzie się 4. marca.

PGE Skra wiedziała, że jeśli ma nawiązać równorzędną walkę z Rosjanami, musi postawić na silną siatkówkę, szczególnie w zagrywce. W pierwszym secie te założenia przez długi czas zdawały egzamin. W serwisie świetnie prezentował się Mateusz Bieniek, a ze skrzydeł piłki kończyli zarówno Taylor Sander, jak i Dusan Petković. Gra była bardzo wyrównana, ale końcówka należała już do Zenitu, który przechylił szalę na swoją korzyść.

W drugim secie PGE Skra prezentowała się jeszcze lepiej, a pierwsze skrzypce w jej szeregach grali Milad Ebadipour i Taylor Sander. Bełchatowianie w tym secie prezentowali naprawdę znakomitą siatkówkę, zasłużenie wygrali do 19 i doprowadzili do remisu.

Nie mniej emocji było w kolejnym secie. PGE Skra wciąż dotrzymywała kroku mocno zagrywającym i atakującym Rosjanom. Niestety, więcej zimnej krwi zachowali goście, który po wymianie ciosów wygrali tego seta, podobnie jak pierwszego, do 23.

W czwartej partii Zenit od początku wypracował przewagę, której nie oddał już do końca seta. Bełchatowianie nie byli w stanie odrobił strat i ostatecznie przegrali w całym meczu 1:3.

W niedzielę PGE Skra zagra w PlusLidze z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, a rewanż w Rosji odbędzie się w następny czwartek (4 marca).

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań 1:3

Sety: 23:25, 25:19, 23:25, 19:25

PGE Skra: Łomacz, Sander, Kłos, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Sawicki

Zenit: Butko, Ngapeth, Volkov, Mikhailov, Bednorz, Volvich, Golubev (libero) oraz Surmachevskiy, Kononov, Alekno

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czy podobają Ci się stroje siatkarek plażowych?
Sanepid ukarał proboszcza. "Dojechał" konfidentów w ogłoszeniach parafialnych. Komentarz Adama Federa [WIDEO].