Kolejna akcja bełchatowskiej policji i kolejny wysyp mandatów! Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych

2021-04-08 16:27
Kolejna akcja bełchatowskiej policji i kolejny wysyp mandatów! Nie ma taryfy ulgowej dla drogowych piratów
Autor: KPP Bełchatów

Policjanci z bełchatowskiej drogówki ostro wzięli się za piratów drogowych. Dopiero co wlepili prawie 100 mandatów podczas działań "Wielkanoc 2021", a kolejna, środowa akcja też była dla nich pracowita. Tylko w jeden dzień ukarali 50 kierowców! Trzech z nich pożegnało się z prawem jazdy na kilka miesięcy.

W środę, 7 kwietnia policjanci bełchatowskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki pomiaru prędkości oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

W czasie tej akcji mundurowi skontrolowali 85 kierujących, spośród których 50 otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości. Mimo wielokrotnych apeli o bezpieczną jazdę policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h.Dwoje z nich wpadło w Wadlewie.

- O tym jak niebezpieczna jest jazda z nadmierną prędkością zapomniała mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, która w miejscowości Wadlew jechała z prędkością 105 km/h. 36-letnia kierująca skodą została ukarana mandatem karnym, zatrzymano jej również prawo jazdy. Chwilę później, około godziny 16.00 w tej samej miejscowości został zatrzymany kolejny kierujący, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Trzeci kierujący, który tego dnia stracił prawo jazdy pędził bmw z prędkością 109 km/h - informują bełchatowscy stróże prawa.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i tragedii na drogach. Wsiadając do auta warto włączyć wyobraźnię.

- Apelujemy o rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze - dodają funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem piratów drogowych?
We wrocławskim ZOO urodziły się jadowite Helodermy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE