Elektrownia Bełchatów działa bez największego bloku i szykuje się do remontu. To efekt pożaru taśmociągu

2021-05-24 14:27
Elektrownia Bełchatów działa bez największego bloku i szykuje się do remontu. To efekt pożaru taśmociągu
Autor: RR

Co najmniej do końca maja ma być wyłączony największy blok energetyczny w Elektrowni Bełchatów. Tyle ma potrwać remont układu nawęglania po sobotnim pożarze taśmociągu, którym transportowany był węgiel do bloku o mocy 858 megawatów. Dziś ma zostać wykonana ekspertyza budowlana, na podstawie której określony zostanie szczegółowy zakres i termin prac.

Elektrownia Bełchatów szykuje się do remontu, aby usunąć skutki pożaru taśmociągu, do którego doszło w sobotę ok godz. 11.30. Postój bloku 858 MW i związany z tym remont układu nawęglania planowany jest do końca maja.

Jak informuje PGE GiEK, służby ruchu, majątku i utrzymania Elektrowni Bełchatów oraz zdeklarowane spółki nadzorowane grupy PGE będą pracować w sposób ciągły.

Aktualnie trwają jeszcze prace porządkowe na miejscu zdarzenia. Dziś ma zostać wykonana ekspertyza budowlana, na podstawie której określony zostanie szczegółowy zakres i termin prac do wykonania. W dalszym ciągu pracuje komisja, która ustala przyczyny pożaru.

- W tej chwili energię elektryczną produkuje w Elektrowni Bełchatów 9 bloków energetycznych o łącznej mocy ok 3,4 tys. megawatów - informuje Iwona Paziak z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Elektrownia Bełchatów to największy producent energii w Polsce. Zasila ponad 11 mln gospodarstw w kraju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy ceny mieszkań w Polsce są:
Kraków. Ściągali golasa z balkonu przy ulicy Poznańskiej. Nietypowa interwencja strażaków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE