Czarna seria na A1 w Łódzkiem. Dwa śmiertelne wypadki w jeden dzień

2022-07-01 11:19
Czarna seria na A1 w Łódzkiem. Dwa śmiertelne wypadki w jeden dzień
Autor: KMP Piotrków Trybunalski

Dziś doszło do dwóch śmiertelnych wypadków na autostradzie A1 w Łódzkiem. Nie żyją 48 i 59-letni kierowcy. To kolejne tragiczne informacje z tej drogi. W ciągu zaledwie dwóch dni zginęły tam trzy osoby.

Dziś do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło ok. 8.40 na wysokości Adolfinowa na 362,7 km na jezdni w kierunku Gdańska, niedaleko miejsca, w którym wczoraj doszło do karambolu. Samochód osobowy wjechał pod stojącą ciężarówkę.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki volkswagen passat nie zachował ostrożności i wjechał w tył pojazdu ciężarowego marki MAN z naczepą, który stał na pasie w wyniku awarii. Jak ustalili policjanci, pojazd ciężarowy miał włączone światła awaryjne oraz trójkąt ostrzegawczy. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 48-letni kierowca volkswagena - mówi Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.  

Aktualnie przejazd w kierunku Gdańska jest zablokowany. Policja kieruje objazdem na DK91 przez Kamieńsk i Piotrków Trybunalski. Przejazd w stronę Katowic odbywa się normalnie.

Do drugiego wypadku doszło w podobnym czasie na 344 km między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. Kierowca ciężarówki jadącej w kierunku Katowic prawdopodobnie zasłabł i wjechał w barierki. 

- Pomimo reanimacji 59-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu - informuje rzecznik piotrkowskiej policji. 

Przypomnijmy, że wczoraj doszło do śmiertelnego wypadku na A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. 

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście lub okolicy? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Co sądzisz o decyzji władz Uniwersytetu Warszawskiego?
Nowy Skarbiec Koronny na Wawelu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE