Aukcja staroci w bełchatowskim muzeum. Licytowali dla walczącej Ukrainy

2022-12-05 14:31
Aukcja staroci w bełchatowskim muzeum. Licytowali dla walczącej Ukrainy [AUDIO]
Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Licytowali starocie w szczytnym celu. W bełchatowskim muzuem odbyła się aukcja fantów z której dochód trafi na środki medyczne dla Ukrainy. Można było zdobyć stare monety, banknoty czy gadżety z czasów PRL-u. Łącznie zebrano blisko 2,5 tys. złotych.

Militaria, numizmaty, medale okolicznościowe, papiery wartościowe, gadżety z czasów PRL-u - te i wiele innych ciekawych eksponatów można było wylicytować na aukcji staroci w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Zlicytowane zostały wszystkie przygotowane przez organizatorów przedmioty.

Licytacja przebiegła znakomicie. Nie spodziewaliśmy się, że każdy z ponad stu eksponatów znajdzie nowego właściciela. Największym zainteresowaniem cieszył się medal wybity z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i to za niego wylicytowaliśmy najwyższą kwotę, bo aż 300 zł – podsumowuje dyrektor bełchatowskiego Muzeum Regionalnego Marek Tokarek.

Aukcje prowadzone były od przysłowiowej „złotówki”, łącznie zebrano ponad 2 tys. 400 zł. Cały dochód przeznaczony zostanie na środki opatrunkowe oraz płyny dezynfekujące.

Wspólnie z bełchatowskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża zakupione medykamenty przekażemy do ukraińskich miast partnerskich Bełchatowa. Dziękujemy bełchatowianom, którzy po raz kolejny pokazali wielkie serce i chęć pomocy naszym braciom z Ukrainy – dodaje dyrektor Tokarek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy niektóre grupy zawodowe powinny mieć rabaty na paliwo?
Orkiestra Górnicza jak co roku budzi mieszkańców zabytkowego osiedla Nikiszowiec w Katowicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE