Żółta strefa w Zielonej Górze. Co to oznacza dla lekarzy?

2020-10-12 14:55 Mateusz Jamroz
lekarz
Autor: Pixabay.com

Na pewno znacznie więcej pracy. Lekarze muszą teraz jeszcze bardziej uważać na siebie i na swoje rodziny. W miarę możliwości korzystają z kombinezonów, a obowiązkowym wyposażeniem przy każdej wizycie jest maska pełno twarzowa, która osłania medyków.

Prawie cała Polska znajduje się w żółtej strefie, województwo lubuskie także. Co to znaczy dla lekarzy? Na pewno więcej pracy! i więcej przygotowań przed pełnieniem służby. 

Na pewno musimy częściej ubierać się w środki ochrony indywidualnej, czyli ubieramy te białe kombinezony, maski pełno twarzowe i wszystkie inne środki ochrony jak rękawiczki itp. Po prostu jest więcej zachorowań, coraz częściej okazuje się, że osoby, które mają objawy COVID 19 są od razu transportowane do szpitala i tam po wykonaniu testów okazuje się, że wyniki są pozytywne. 

Mówi lekarz pogotowia ratunkowego Robert Górski. Na początku pandemii wielu ludzi zatajało niektóre informacje tym samym oszukując lekarzy. W tym temacie nie zmieniło się również nic.

W tej kwestii wiele się nie zmieniło od początku pandemii w naszym kraju. Są osoby, które pewne rzeczy zatajają przed dyspozytorem a na miejscu okazuje się, że jest zupełnie inaczej niż przekazali informacje przez telefon ale my już wiemy, ze nie wszyscy są wobec nas szczerzy i jesteśmy na to przygotowani, więc stosujemy odpowiednie środki postępowania i robimy tak żeby było dobrze. 

Przypominamy, że żółta strefa nakłada na nas obowiązek noszenia maseczek w każdym miejscu publicznym, nawet na ulicy, do tego w kinach mamy 25% miejsc a w knajpach czeka nas mniej miejsc.