Zielona Góra: Kierowca zignorował czerwone światło. Niebezpieczny wypadek uchwyciła miejska kamera [WIDEO]

2021-10-19 12:38
Zielona Góra: Kierowca zignorował czerwone światło. Niebezpieczny wypadek uchwyciła miejska kamera [WIDEO]
Autor: Policja Lubuska/Screenshot YT

O tym, jak ważne jest stosowanie się do sygnalizacji świetlnej przekonał się 62-letni kierujący alfą romeo, który w Zielonej Górze zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z audi – poinformowała Małgorzata Stanisławska Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Do wypadku doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Ułańskiej z Westerplatte w Zielonej Górze. W jego wyniku ucierpiała pasażerka alfy romeo, która z urazem miednicy trafiła do szpitala. Zielonogórscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego w prowadzonym postępowaniu.

CZYTAJ TAKŻE: Kto ściął krzyż? Policja szuka sprawcy obrazy uczuć religijnych

Wypadek uchwyciła miejska kamera

Do sprawy zabezpieczono nagranie z miejskiego monitoringu, które zarejestrowało przebieg wypadku. Można je obejrzeć poniżej.

- Ignorowanie czerwonego światła przez pieszych lub kierujących, którzy chcą w ostatniej chwili zdążyć i przejechać skrzyżowanie, może powodować niebezpieczne sytuacje. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do sygnalizacji świetlnej to kluczowe zasady, jakimi należy kierować się na drogach, by bezpiecznie dojechać do celu – znaczyła Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji

36-latka spieszyła się do pracy