Zastal z 9 zwycięstwem w PLK

Autor: VTB League

2020-11-12 10:29

Tym razem wyższość koszykarzy z Zielonej Góry musiała uznać drużyna Polpharmy Starogard Gdański. Mecz zakończył się wynikiem 77:103.

26 punktowa przewaga Zastalu w ostatecznym rozrachunku może wskazywać na mecz łatwy, lekki i przyjemny. Nic bardziej mylnego. Mistrzowie Polski złapali cug dopiero w końcówce trzeciej kwarty, a wcześniej pachniało nawet sensacją, gdy gospodarze prowadzili dwoma oczkami.

Zespół Żana Tabaka zaczął budować przewagę od serii 12-0. Polpharma odpowiedziała na początku czwartej kwarty dwoma trójkami, ale zielonogórzanie szybko wrócili do gry i wybili gospodarzom z głowy myśl o zwycięstwie.

Warto odnotować, że w Zastalu dwucyfrowy wynik wykręciło, aż 7 koszykarzy. Najwięcej, bo 20 „oczek” zapisał na swoim koncie Kris Richard. W drużynie Polpharmy najwięcej rzucił Trevon Allen. Amerykanin zdobył 19 punktów.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]