Zamknięcia lotniska w Babimoście przedłużone

2021-03-30 8:53 Klaudia Pieszczyńska
samolot
Autor: pixabay.com

Do Warszawy z Zielonej Góry nie polecimy jeszcze przez dwa tygodnie! Z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej przedłużono zamknięcie Portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost. Więcej w artykule.

Wcześniej kwarantanna pracowników i problemy kadrowe, teraz trudna sytuacja epidemiologiczna. Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost z przedłużonym zamknięciem do 9 kwietnia.

Kociarnia w Zielonej Górze - koty do adopcji

Wcześniej sytuacja kadrowa zmusiła zarządzającego do tego, aby podjąć decyzję o wyłączeniu portu lotniczego. Dziś sytuacja jest nieco lepsza, jednak w związku z rozwojem pandemii podjęto decyzję o wydłużeniu postoju. 

Mówi Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Loty do Warszawy z podobnych lotnisk, jak zielonogórskie również się nie odbywają.

Lotniska podobne do naszego nie świadczyły usług już od dłuższego czasu. Przewoźnik zrezygnował z części swoich połączeń. W naszym przypadku umowa była odnowiona, dlatego czekano do ostatniej chwili. 

Dodaje Kotylak. Zielonogórzanie do Warszawy polecą po 9 kwietnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl