Zdjęcie ilustrujące/Zakaz handlu 2022. KOLEJNE sklepy obchodzą przepisy! W jaki sposób?

i

Autor: Hermes Rivera on Unsplash

Zakaz handlu 2022. KOLEJNE sklepy obchodzą przepisy! W jaki sposób?

2022-02-09 11:45

Zaostrzony zakaz handlu stał się powodem do pobudzenia kreatywności polskich przedsiębiorców. W ubiegły weekend jedna z sieci sklepów postanowiła przemienić swoje placówki w czytelnie i poczekalnie dworcowe. Tym razem pomysłowością wykazali się kolejni właściciele sieci sklepów. Co tym razem wymyślono?

Zaostrzenie zakazu handlu zamknął przedsiębiorcom możliwość otwierania swoich sklepów w niedzielę i święta, z powodu bycia placówką pocztową. Wprowadzone i nowelizowane w lutym przepisy mówią o tym, że sklepy musiałyby wykazać z tego rodzaju działalności minimum 40 proc. przychodów. To stało się niemożliwe. W ubiegły weekend jedna z sieci sklepów działających na terenie kraju, zaproponowała swoim klientom możliwość czytania książek w czasie robienia zakupów, a także poczekalnie dworcową. Jednak to nie wszystko, bo pojawił się nowy pomysł. Chodzi o sklepy monopolowe Al.Capone. Co nowego wymyślono?

CZYTAJ TAKŻE: Będzie całkiem NOWY ZAWÓD! Można zarobić OGROMNE pieniądze

Zakaz handlu 2022. Kolejna sieć obchodzi przepisy

Jak donoszą „Wiadomości Handlowe” kilka sklepów z 80 placówek sieci Al.Capone zaproponowały klientom możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego i rekreacyjnego. Takie rozwiązanie pojawiło się na terenie Tarnowa i okolic.

Jak czytamy, sklepy oferują klientom m.in. zestawy do pokera, badmintona, tenisa stołowego, także szachy, warcaby, a nawet zestaw do wędkarstwa Wypożyczenie to koszt od 3 do 30 zł, oraz kaucja, która wynosi od 30 do 100 zł.

Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki
Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien zostać zniesiony?