Za dwa tygodnie rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Zielonej Górze

2021-05-04 11:16 Aleksandra Kanoniak
uczen
Autor: Pixabay.com

Od dziś w sieci dostępny jest szczegółowy informator, a za dwa tygodnie ruszy rekrutacja. Szykuje się gorący okres dla młodzieży która będzie starała się o miejsce w zielonogórskich szkołach ponadpodstawowych.

Już teraz w systemie Nabór 2021 mieszkańcy Zielonej góry mogą znaleźć szczegółowe informacje na temat 21 placówek. To między innymi szczegóły dotyczące lokalizacji, sposobu kształcenia, specjalizacji, kół zainteresowań czy osiągnięć uczniów danej szkoły.

Rekrutacja ruszy w poniedziałek 17 maja. Wtedy będzie można składać wnioski o przyjęcie do danej szkoły. Ten etap potrwa do 21 czerwca, a od 25 trzeba będzie uzupełnić wnioski dostarczając świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty. 22 lipca opublikowane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych, a do 30 lipca potrwa potwierdzenie woli przyjęcia w szkołach ponadpodstawowych.

Dodajmy, że dziś rusza nabór do filii Żłobka Miejskiego numer 1 przy al. Wojska Polskiego. Składanie wniosków potrwa do 18 maja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Trening 3x dziennie {EFEKTY} | ESKA XD - Fit vlog #9