Za cel postawili sobie aktywność fizyczną u najmłodszych

2021-11-29 8:38
sokół
Autor: facebook.com/sokolfundacjasportowa/

Fundacja Sportowa Sokół działa w regionie od ponad pół roku, organizując piłkarskie treningi dla dzieci w małych miejscowościach.

W dużych miastach to nie problem, schody pojawiają się w małych miejscowościach. Mowa o inicjatywach, które dbają o piłkarski rozwój dzieci. Kiedyś osiedlowe boiska tętniły życiem, teraz czasy się zmieniły. Stąd pomysł na Sportową Fundację Sokół, mówi Tomasz Pawliczak, który wraz z Krystianem Głowanią założył fundację.

Dopóki dorośli nie zorganizują sportowych zajęć dla dzieci, to te dzieci niestety nie potrafią się zorganizować, więc taki jest nasz cel. Za 10 lat chcemy, żeby te dzieci, które aktualnie z nami trenują zasilały okoliczne kluby piłkarskie, a daj Boże któryś z nich trafi do wyższych lig.

Powiedział w rozmowie z Radiem Eska, Tomasz Pawliczak.

Fundacja aktywizuje dzieci z 6 miejscowości: Konotopu, Bojadeł, Zaboru, Trzebiechowa, Klenicy i Kolska. Na piłkarskie treningi mogą przyjść dzieci od 5 roku życia, górna granica - 12 lat.​

Dom z papieru - którym bohaterem jesteś?

Pytanie 1 z 11
Najważniejsze w życiu są dla mnie...
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.11.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany