kajdanki

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Szczecinie

Policja

Wyrok dla pedofila z Lubska. Mężczyźnie postawiono kilkadziesiąt zarzutów. Sprawa rozpoczęła się w 2021 r.

2023-03-31 11:24

W czwartek, 30 marca w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze 59-letni pedofil z Lubska został skazany. Sprawa rozpoczęła się w styczniu 2021 r. Mężczyźnie postawiono kilkadziesiąt zarzutów. Co mu grozi?

Pedofil z Lubska usłyszał wyrok. Co mu grozi?

Na początku 2021 roku do prokuratury w Żarach zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie. O zdarzeniu poinformowała matka jednej z ofiar. 59-letni z Lubska został natychmiast zatrzymany przez policję, i ruszyło śledztwo, które trwało ponad 2 lata. Na zabezpieczonym sprzęcie komputerowym funkcjonariusze znaleźli treści pornograficzne. W czwartek 30 marca, zakończyła się sprawa pedofila z Lubska. W Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze zapadł wyrok w jego sprawie. Teraz 59-latek spędzi kolejne lata w więzieniu, otrzymał najwyższy możliwy wyrok za postawione mu zarzuty. Sąd wyznaczył 15 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Mężczyzna usłyszał 62 zarzuty, wśród nich znalazły się m.in. czyny lubieżne, nagrywanie czynności seksualne, gwałty na co najmniej trzech małoletnich dziewczynkach.

Mężczyźnie postawiono 62 zarzuty, to między innymi, czyny lubieżne, gwałty na małoletnich dziewczynkach, utrwalenie tych czynności seksualnych w formie wideo. Kara ma być odbywana w systemie terapeutycznym, orzeczono także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi małoletnimi oraz zadośćuczynienie na rzecz ofiar. Orzeczono również środek zabezpieczający w postaci pobytu w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym - informuje Gazetę Lubuską rzecznik Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, sędzia Bogumił Hoszowski.

Sonda
Czy mężczyzna został odpowiednio ukarany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE