Wyjeżdżacie na wakacje autokarem? Warto pomyśleć o kontroli

2021-07-05 8:55
autokar
Autor: Pixabay.com

Lato i wakacje to czas, kiedy z Zielonej Góry wyruszają wycieczki zorganizowane. Zielonogórska policja w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców prowadzi kontrole autokarów.

W wakacje na wycieczki autokarami w większości wyruszają dzieci i młodzież. Co zrobić żeby upewnić się, że wyjazd będzie bezpieczny? Można zgłosić się do zielonogórskich policjantów. Ci przeprowadzą kontrolę autokaru oraz kierowcy przed wyruszeniem w drogę.

Na stronie internetowej policji mieszkańcy Zielonej Góry mogą znaleźć wykaz punktów kontroli autobusów. W naszym województwie jest ich dwanaście, a w Zielonej Górze taki punkt mieści się na parkingu przy pętli autobusowej przy ul. Wrocławskiej.

Żeby zorganizować kontrolę najlepiej zgłosić się do policjantów kilka dni przed planowanym wyjazdem.

Podczas takiej kontroli funkcjonariusze sprawdzają między innymi stan techniczny autobusu i jego wyposażenie oraz stan trzeźwości i uprawnienia kierowcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17