Harcerze włączyli się do walki z koronawirusem! Pomagają seniorom, ale nie tylko...

2020-04-15 19:16
harcerze
Autor: pixabay.com

Harcerze przyłączyli się do walki z koronawirusem. Nie tylko robią zakupy czy wyprowadzają psy, mają też swoje zbiórki. Póki co spotykają się przez internet.

Ostatni czas jest trudny dla wszystkich. W tym dla harcerzy. Ci nie mogą organizować swoich zbiórek, jednak mimo wszystko działają!

Realizujemy sprawności, czy to indywidualne, czy zespołowe, które można robić właśnie nie spotykając się bezpośrednio ze sobą. Także odbywają się, zbiórki on line. 

Mówi podharcmistrz Bartłomiej Walkowski zastępca komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Natomiast pełnoletni harcerze pracują na co dzień w wolontariatach.

Z jednej strony mamy harcerzy, którzy szyją maseczki dla szpitali. Z drugiej strony mamy też takich harcerzy, którzy pomagają robić seniorom i wszystkim osobom, które nie powinny wychodzić z domów zakupy, a nawet dostarczają leki z apteki. 

dodaje podharcmistrz. Harcerze prowadzą działalność charytatywną i pomagają na terenie całego kraju. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE