Wspieramy Zielonogórskie Miejscówki: Radio Eska pomaga lokalnym biznesom! [AKCJA ESKI]

2020-11-25 14:12 Maciej Juszczak
Wspieramy Miejscówki
Autor: Radio ESKA

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Tak jest między innymi z przedsiębiorcami, którzy musieli ograniczyć swoją działalność lub w ogóle zamknąć biznesy. Tym, którzy walczą ze skutkami pandemii chcemy pomóc. Historia lokalnej restauracji, kawiarni, piekarni czy szewca może pojawić się na antenie Radia Eska Zielona Góra na 105,7 FM. Sprawdźcie szczegóły.

Eska Zielona Góra wystartowała z akcją „Wspieramy Zielonogórskie Miejscówki”. W jej ramach nasi dziennikarze odwiedzą właścicieli biznesów, którzy w związku z pandemią koronawirusa walczą o przetrwanie na rynku. Rozmowa emitowana będzie w serwisach informacyjnych Eska Zielona Góra News, a także na naszej stronie internetowej, zielona-gora.eska.pl.

O pomoc chcielibyśmy poprosić też Was, Czytelniczki i Czytelników oraz Słuchaczki i Słuchaczy Radia Eska. W końcu to Wy najlepiej wiecie, co dzieje się w Zielonej Górze i kto w tej chwili najbardziej potrzebuje naszej pomocy. Chodzi nam o miejsca, które odwiedzacie na co dzień. W których pijecie kawę, kupujecie ulubione słodycze czy miejsce, w którym Wasze ubrania dostają nowe życie. Może to być restauracja, kawiarnia, cukiernia, szewc, zakład krawiecki, księgarnia… Nie ma żadnych ograniczeń. Ważne, by był to lokalny biznes, który znalazł się w trudnej sytuacji. Chcemy pomóc mieszkańcom Zielonej Góry i okolic.

Znacie miejsce, które z powodu pandemii musiało ograniczyć swoją działalność? A może jesteś właścicielem biznesu, który walczy o przetrwanie? Koniecznie daj nam znać! Na zgłoszenia czekamy pod adresem zielonogora@eska.pl . Tam możecie wysyłać nazwy lokali, które – Waszym zdaniem – powinny pojawić się na antenie Radia Eska Zielona Góra na 105.7 FM. Ważna informacja jest taka, że udział w akcji jest BEZPŁATNY.

Zielonogórskie lokale gastronomiczne robią, co mogą, aby przetrwać w dobie pandemii koronawirusa. Klub muzyczny Fabryka przy ul. Moniuszki, aby przetrwać wprowadziła sprzedaż włoskich produktów - mówi Terra Fanin, właścicielka Fabryki

Klub Fabryka

Dla nich to był prawdziwy cios. W Zielonej Górze zamknięte są nie tylko siłownie i kluby fitness, ale też solaria. Właściciele liczą straty i boją się, że nie będą mieli do czego wracać. My rozmawialiśmy z  Renatą Szulborską - właścicielką Solarium Fenix w Zielonej Górze.

Solarium Fenix

Z problemami nadal borykają się lokalne restauracje czy bary. Jednym z nich jest słynący z kuchni wietnamskiej An-Son. Mimo pandemii nie poddajemy się, rozwinęliśmy stronę internetową i zatrudniliśmy więcej kierowców, mówi kierownik lokalu Adriana Stępniak.

An-Son