Wielkie obchody 20-lecia istnienia Uniwersytetu Zielonogórskiego tuż, tuż...

2021-04-29 8:52 Klaudia Pieszczyńska
urodziny
Autor: pixabay.com

20 lat minęło jak jeden dzień... W tym roku Uniwersytet Zielonogórski obchodzi okrągły jubileusz, dwudziestolecia istnienia. Wielkie świętowanie rozpocznie się już w maju, kiedy zostaną odsłonięte konkursowe murale, a w Parku Technologicznym zacznie powstawać dębowa aleja. Więcej w artykule.

Już w tym roku wielkie obchody jubileuszu Uniwersytetu Zielonogórskiego! Z powodu pandemii koronawirusa musiały przenieść się jednak do sieci. Świętowanie rozpocznie się już w maju, kiedy zostaną odsłonięte konkursowe murale, a w Parku Technologicznym zacznie powstawać dębowa aleja. 

Różowe skrzyneczki w Zielonej Górze

Tam powstanie w przyszłości aleja dębowa, tym razem zasadzimy 4 drzewa, ponieważ do tej pory uczelnia miała 4 rektorów, a więc jeden dąb dla jednego rektora. A później, mam nadzieję, że tradycja będzie podtrzymywana. 

Mówi Ewa Sapeńko, rzeczniczka uczelni. Rocznica powstania uniwersytetu przypada na czerwiec i to właśnie wtedy odbędzie się kulminacja wydarzeń w postaci, m.in. koncertów. 

1 października zostanie otwarte cyfrowe muzeum Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie będzie można zobaczyć wirtualne eksponaty, np. stare zdjęcia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl