Lechia Zielona Góra

i

Autor: Marcin Krzywicki UM, H.S

Wielki mecz Lechii Zielona Góra. Jest decyzja ws. imprezy masowej!

2023-02-20 11:24

Na tę decyzję od wielu tygodni czekali wszyscy. Wiele razy w kuluarach padało pytanie, czy mecz Lechii Zielona Góra z Legią Warszawa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski będzie imprezą masową. W sobotę prezydent Janusz Kubicki poinformował o swojej decyzji.

Impreza masowa meczu Lechii Zielona Góra z Legią Warszawa. Decyzja prezydenta

Starania o imprezę masową rozpoczęły się już w listopadzie 2022 r. Natomiast w ostatnich kilku tygodniach na stadion przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze prężnie działano, by przygotować to miejsce na to piłkarskie święto. Podczas zielonogórskiego XVIII Balu Mistrzów Sportu, w sobotę 18 lutego, prezydent Janusz Kubicki wypowiedział się ws. imprezy masowej meczu Lechii Zielona Góra z Legią Warszawa.

Mecz będzie jako impreza masowa i pięć tysięcy osób będzie uczestniczyło w spotkaniu. Policja wydała negatywną opinię, jest to opinia z zastrzeżeniami. Mamy takie prawo, aby wydać tą decyzję, postaramy się jeszcze część z tych niedociągnięć poprawić. Chcemy, żeby to było święto piłki nożnej i takim na pewno będzie w Zielonej Górze - powiedział dla TVP3 Gorzów, Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra.

Dzięki imprezie masowej mecz ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski, będzie mogło obejrzeć 5 tys. kibiców, a nie jak wcześniej 999 osób. To również oznacza, że do Zielonej Góry przyjadą kibice z Warszawy.

Komentarz policji w sprawie imprezy masowej ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również zielonogórską Komendę Miejską Policji. Ten jednak uzyskamy dopiero w dniu jutrzejszym, 21 lutego, o czym poinformujemy i zaktualizujemy nasz materiał.

Stadion przy Sulechowskiej w nowej odsłonie

Przygotowania do imprezy masowej w ostatnim czasie szły pełną parą. W mediach społecznościowych aż wrzało o zmianach na stadionie przy Sulechowskiej. Zielonogórscy kibice udostępniali zdjęcia tymczasowej trybuny. Co jeszcze nowego się pojawiło? Zostały wyznaczane drogi ewakuacyjne, pojawiło się także tymczasowe ogrodzenie obiektu oraz monitoring.

Sprzedaż biletów na mecz Lechii Zielona Góra z Legią Warszawa

W poniedziałek, 20 lutego o godz. 10:00 ruszyła długo wyczekiwana sprzedaż biletów na legendarny mecz Lechii Zielona Góra z Legią Warszawa. Bilety można nabywać wyłącznie online tutaj.

Sonda
Czy uważasz, że Lechia Zielona Góra może sprawić kolejną niespodziankę w Pucharze Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE