W ubiegłym roku leszczyńscy strażacy wyjeźdżali średnio co 6,5 godziny

i

Autor: hak, Radio Eska

Wichury w Lubuskiem. Kilkadziesiąt interwencji strażaków, wiele połamanych drzew

2023-02-18 8:36

Warunki pogodowe poprzedniej nocy przyczyniły się do wielu zniszczeń. Połamane gałęzie i drzewa musiały zostać usunięte przez strażaków. Według IMGW w województwie lubuskim wiatr osiągał do 70 km/h, a miejscami nawet 80 km/h.

Interwencje strażaków w Lubuskiem po wichurach

Na terenie całej Polski interwencji strażaków było kilkaset. W województwie lubuskim jak podaje PAP, było ich kilkadziesiąt. 

W związku z warunkami pogodowymi, od piątkowego wieczoru do soboty rano lubuscy strażacy interweniowali 34 razy usuwając połamane przez wiatr drzewa i gałęzie. Nie mieli zgłoszeń o osobach rannych, czy też poważnych awariach sieci energetycznych – poinformował PAP oficer dyżurny lubuskiej PSP.

Dodał także, że najwięcej zgłoszeń związanych z wiatrem było w powiatach: międzyrzeckim, gorzowskim i wschowskim. Z nocnego komunikatu IMGW wynika, że woj. lubuskim porywy wiatru dochodziły do 70 km/h, miejscami do 85 km/h, a w połowie nocy wiatr zaczął słabnąć. W sobotni poranek zostało również odwołane obowiązujące od piątkowego popołudnia ostrzeżenie przed silnym wiatrem w regionie.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE