Wenecja. Co warto tu zobaczyć? Atrakcje, zdjęcia

i

Autor: Jorge Franganillo - CC BY 2.0 Co zobaczyć w Wenecji? Przesuńcie w prawo.

Turystyka

Wenecja wprowadza opłaty dla turystów. Jak dużo trzeba będzie dopłacać?

2023-12-01 11:08

Wenecja to cudowne włoskie miasto, odwiedzane przez tysiące turystów. Jednak nowe przepisy z pewnością urlopowiczom się nie spodobają. Władze miasta postanowiły wprowadzić opłaty dla odwiedzających. Została już ogłoszona data, od której turyści będą zobowiązani uiścić opłatę za pobyt w tym mieście.

Wenecja nazywana jest miastem zakochanych. Nic dziwnego, która para odmówi romantycznego rejsu gondolą?  Dodatkowo malownicze uliczki, mosty i wiele zabytków. Turyści wybierający Wenecję mają co robić w tym włoskim mieście! Tym samym, z roku na roku Wenecja stawała się coraz bardziej zatłoczona. Dlatego postanowiono zastosować bardzo drastyczny krok. Każdy turysta będzie musiał opłacić swój pobyt. 

Wenecja wprowadza stałe opłaty dla turystów

Od stycznia 2024 roku działać będzie specjalna strona internetowa, na której turyści będą mogli "zarezerwować" swój dzień w Wenecji. Jak wyjaśnia serwis National-Geographic.pl, przede wszystkim jest ona skierowana do tych turystów, którzy wybierają się na jednodniową wycieczkę bez noclegu na miejscu. Po uiszczeniu opłaty w wysokości 5 euro goście otrzymają kod QR, który będzie sprawdzany w siedmiu punktach kontrolnych na terenie miasta - relacjonuje Businessinsider.

A co z turystami, którzy chcą pobyć w Wenecji dłużej niż tylko jeden dzień? Te osoby są w lepszej sytuacji, ponieważ opłata wstępu nie będzie ich dotyczyć, z racji tego że ich rachunek za nocleg będzie już uwzględniał opłatę za zakwaterowanie w Wenecji. Jednak pomimo to i tak będą musiały zarejestrować wycieczkę w celu otrzymania kodu QR.

Burmistrz Wenecji przyznał, że nowy system rezerwacji i opłat nie ma na celu zniechęcania gości odwiedzających miasto na jeden dzień. Ma natomiast pomóc samorządowi w zarządzaniu krótkimi wycieczkami do miasta. Przyznał także, że po latach badania sytuacji, zbierania opinii od mieszkańców i poszukiwania najlepszego systemu, nadszedł czas na wdrożenie konkretnego planu działania. - Próbujemy uczynić miasto bardziej przyjaznym do życia - powiedział na konferencji prasowej burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro, relacjonuje Businessinsider.

Zobaczcie co warto zobaczyć w Rzymie!

Wenecja w centrum miasta. Tak wyglądał Włocławek po wtorkowych ulewach