Warsztaty ekologiczne online - poznaj świat zwierząt i zrozum zjawiska klimatyczne

2021-04-14 11:28 Martyna Janas
Eko
Autor: pixabay.com

Energia słoneczna i wiatrowa, pożyteczne pszczoły, zanieczyszczenia środowiska, oczyszczanie wody - ekowarsztaty uczą o przyrodzie.

Przyrodnicy z Centrum Nauki Keplera prowadzą otwarte lekcje dla dzieci i młodzieży, w których przybliżają niezwykłe zjawiska i uczą o ekologii.

Ze względu na pandemię spotkania odbywają się w formule online - co środę na Facebooku naszego punktu zapraszamy na mini wykłady specjalistów z Centrum Przyrodniczego, a następnie na część warsztatową

- mówi Monika Kujawska-Marszałek z Europe Direct Zielona Góra.

Wszystko, czego najmłodsi zielonogórzanie uczyli się dotychczas można ponownie obejrzeć na profilu Punktu Informacji Europejskiej.

Do tej pory rozmawialiśmy m.in. o energii słonecznej, energii wiatrowej czy też pożytecznych pszczołach. Dowiedzieliśmy się, jak w prosty sposób przefiltrować brudną wodę na pikniku, zbudować mini hotel dla owadów zapylających i domową wieżę słoneczną

- dodaje Kujawska-Marszałek.

Dzisiejsze warsztaty dotyczą globalnego problemu odpadów, a za tydzień zielonogórska młodzież zagłębi się w temat zanieczyszczenia środowiska dźwiękiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17