W Zielonej Górze oszust po raz kolejny próbował wyłudzić pieniądze od starszej kobiety

2020-02-05 11:21
Policjant
Autor: pixabay.com

Oszust chciał ukraść zielonogórskiej staruszce 100 tys. zł. Nastolatek próbował wyłudzić oszczędności metodą na policjanta. Starsza kobieta uwierzyła w historię i próbowała wypłacić pieniądze w banku. Czujność pracowników uratowała ją jednak od utraty oszczędności całego życia. Więcej szczegółów w artykule.

Do zdarzenia doszło 29 stycznia. Starsza kobieta przyszła do banku gdzie chciała wypłacić 100 tys. zł. Pracowników placówki zaniepokoiło zdenerwowanie 81-latki i suma zabierana z konta. Zadzwonili oni na policję i po chwili pod bankiem pojawili się funkcjonariusze.

Podczas obserwacji zauważyli podejrzanego nastolatka, który podczas zatrzymania próbował wyrwać się policjantom. Mieszkaniec województwa podkarpackiego w swoim oszustwie użył metody na policjanta. Wmówił zielonogórzance, że ktoś chce przejąć jej oszczędności w banku, dlatego powinna wypłacić pieniądze i przekazać je policjantowi.

Podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi mu kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci nigdy nie proszą mieszkańców o przekazywanie pieniędzy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE