Pożar sklepu monopolowego w Żarach

i

Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Żarach Kunicach

Tragedia

W Żarach celowo został podpalony sklep monopolowy. Prokuratura postawiła już zarzuty

2023-03-23 14:12

Pojawiły się nowe fakty w sprawie podpalonego sklepu monopolowego na początku 2023 roku. Wówczas w akcję gaśniczą zaangażowanych było aż 32 strażaków. Po kilku miesiącach Prokuratura rejnowa w Żarach postawiła zarzuty dwóm osobom.

Pożar w centrum Żar. Co się dokładnie stało?

W ścisłym centrum Żar w nocy z 9 na 10 stycznia wybuchł pożar w jednym ze sklepów przy Placu Przyjaźni. Na miejsce wysłano natychmiast siedem zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej. W akcji gaśniczej zaangażowanych było w sumie 32 strażaków. Na miejscu zdarzenia okazało się, że ogniem objęta jest parterowa część budynku. Ogień pojawił się w pomieszczaniach sklepu spożywczo-monopolowego. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, ewakuując jednocześnie mieszkańców z wyższych pięter. Łącznie z kamienicy zostało ewakuowanych 13 osób. Jedna osoba nie była w stanie opuścić o własnych siłach mieszkania, z powodu ogromnego zadymiania na klatce schodowej. Mężczyźnie pomogli strażacy, którzy rozstawili drabinę. Gaszenie pożaru trwało ponad 4 godziny.

Prokuratura postawiła zarzuty. Winnym jest najemca sklepu?

Po kilku miesiącach zostały postawione zarzuty dwóm osobom jak poinformowała w swoim artykule Gazeta Lubuska. Prokuratura rejonowa w Żarach postawiła zarzuty dwóm osobom w związku z pożarem sklepu alkoholowego, do którego doszło 9 stycznia tego roku. Według dotychczasowych ustaleń, najemca miał zlecić podpalenie lokalu, żeby wyłudzić odszkodowanie - czytamy w artykule GL. Jedną z nich jest 37-latek, który był już wcześniej karany. Usłyszał zarzut podpalenia oraz współudziału w próbie wyłudzenia odszkodowania.

Drugi z mężczyzn nie jest karany, ale zastosowano wobec niego areszt tymczasowy. To najemca lokalu, któremu postawiono zarzut zlecenia podpalenia i próby wyłudzenia odszkodowania. Sprawa jest w toku - powiedziała GL, Ewa Antonowicz, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Zielonej Górze.

Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy po pożarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE