Te samochody są najbardziej awaryjne. Na te modele uważaj!

i

Autor: pexels

Motoryzacja

W ten sposób Polscy kierowcy oznaczają piratów drogowych. Wystarczy, że znasz tablicę rejestracyjną. Ten sposób podbija sieć

Na polskich drogach nie brakuje piratów drogowych. W sieci można znaleźć wiele nagrań z ich udziałem. Przyszedł czas na nowy sposób walki z piratami drogowymi. Wystarczy, że znasz tablicę rejestracyjną pojazdu. To nowy polski hit w sieci. Czy ten sposób jest legalny?

Nagrania piratów drogowych przejdą do lamusa? Pora na nowe narzędzie

W sieci istnieje wiele profili, które udostępniają nagrania piratów drogowych na polskich drogach. Podobnie jest także za granicą. Twórcy zbierają kilkuset tysięczne odsłony publikowanych filmików i wiele komentarzy, które nie należą do tych przychylnych. Polska Policja na swoich stornach internetowych także publikuje filmiki z udziałem kierowców, którzy złamali prawo. Możemy w takich materiałach znaleźć także informacje o wymierzonej karze, czyli punktach karnych i wysokości mandatu.

Publikowanie nagrań piratów drogowych jest ograniczona. Twórcy zazwyczaj zamazują tablice rejestracyjne pojazdów. A identyfikacja możne czasem w ogóle nie być możliwa. Po drugie wiele niebezpiecznych sytuacji na drodze nie jest rejestrowanych, co tym bardziej nie pomaga Polakom na drogach. Jak więc można ostrzec innych kierowców przed piratem drogowym?

Nowy sposób na piratów drogowych jest hitem w sieci

Internauci długo zastanawiali się nad rozwiązaniem, które może pomóc przy walce z piratami drogowymi. Przecież każdemu kierowcy zależy na bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Stworzyli więc specjalną stronę internetową, gdzie po wpisaniu tablic rejestracyjnych można dodać komentarz o kierowcy, który nieprzepisowo poruszał się po drodze w Polsce. Szybko się okazało, że Polacy pokochali to narzędzie! Czy to legalne?

Tablice rejestracyjne są danymi wrażliwymi?

Zapamiętanie numeru rejestracyjnego, a następnie go wykorzystywanie przez wielu uważane jest za dane wrażliwe. Jednak to błąd, bowiem numer rejestracyjny nie podlega od dane osobowe czy też wrażliwe. Można go zatem publikować.

Walka z piratami drogowymi w sieci

Po wejściu na odpowiednią stronę internetową można w łatwy sposób poznać jej działanie. Znajduje się tam także ranking kierowców. Po wpisaniu interesującego nas pojazdu po tablicy rejestracyjnej możemy przeczytać komentarze - o ile takie zostały napisane. Niektóre z nich są bardzo nieprzychylne inne zaś dotyczą jedynie wyglądu samochodu a nie jego poruszania się.

Najseksowniejszy mechanik na świecie pracuje w Ferrari. Zobacz, jak Alessandro Fusaro podbija TikToka

Jak dobrze znasz marki samochodów? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Na kluczyku widzisz znaczek samochodu:
LEXUS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE