bieg

i

Autor: kinkate/pixabay.com

bieg

W najbliższą niedzielę 9. Bieg dla Transplantacji!

2024-05-15 7:52

W niedzielę w Zielonej Górze 9. edycja Biegu Dla Transplantacji. Lista do udziału w biegu głównym jest już zamknięta, ale na miejscu organizowane jest miasteczko zdrowia.

Możliwość poddania się badaniu USG, sprawdzanie składu ciała, porady fizjoterapeutów czy nauka zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To wszystko czeka mieszkańców, którzy w najbliższą niedzielę pojawią na 9. Biegu dla Transplantacji w Zielonej Górze. W okolicy startu biegu, w pobliżu Parku Poetów stanie w tym dniu miasteczko zdrowia.

Chociaż zapisy do udziału w biegu głównym są już zamknięte, to każdy może przyjść, by kibicować uczestnikom, nie zabraknie też biegów dla dzieci. Zapisy - w dniu wydarzenia w biurze zawodów w hali przy ulicy Szafrana od 8:40- do 9:40. Biegi dla najmłodszych uczestników wystartują o godzinie 10., bieg główny o godzinie 11.

Przypomnijmy - wydarzenie ma charakter charytatywny, a kwota z cegiełek startowych będzie przekazana na rzecz Ani i Martyny - podopiecznych stowarzyszenia Nerka. A organizatorami miasteczka zdrowia są studenci medycyny a także fizjoterapii i wychowania fizycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim.