W Muzeum Etnograficznym stają kolejne budynki. Trwa rekonstrukcja młynu z Sądowa [AUDIO]

2020-07-07 8:20 Dorota Gut
Muzeum Etnograficzne w Ochli
Autor: Dorota Gut

Pandemia nie wstrzymała inwestycji w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Trwa m.in. rekonstrukcja młynu z Sądowa. Za kilka tygodni mieszkańcy będą mogli zwiedzać budynek. Oprócz tego na terenie skansenu znajdziemy zabytkowe chaty z naszego regionu. Budynki rozsiane są na 13 h. Coś dla siebie znajdą też najmłodsi mieszkańcy dla których przygotowano ścieżki z zagadkami.

Już niedługo w Muzeum Etnograficznym w Ochli stanie młyn z prawdziwego zdarzenia. Trwa rekonstrukcja budynku z Sądowa. Będzie można w nim mielić mąkę i piec chleb.

Powstaje nam właśnie młyn przeniesiony, a właściwie nie przeniesiony bo tam się nie zachował w Sądowie, ale na podstawie planów tego młyna, który już w zasadzie nie istnieje, rekonstruujemy młyn

- mówi Tadeusz Woźniak, dyrektor Muzeum Etnograficznego w Ochli. Budowa powinna zakończyć się jesienią. Do tego powiększa się Zagroda na Kamiennej.

Powstała stodoła z Lisowa na tej części Kamiennej, gdzie będzie duża sala 70-cio metrowa do warsztatów i do lekcji muzealnych

- dodaje Tadeusz Woźniak. W Zagrodzie na Kamiennej co niedzielę można spotkać lokalnych rzemieślników oraz Panie z kół Gospodyń Wiejskich. Niedziele na Kamiennej potrwają do końca wakacji. Organizowany jest tam również Twój Zielony Targ z regionalnymi produktami.

W Muzeum Etnograficznym powstają nowe bydynki - mówi Tadeusz Woźniak, dyrektor skansenu
Małe bażanty złociste w ZOO w Muszynie