W lubuskiem można się przetestować w ponad 20 punktach

2022-01-26 8:47
covid
Autor: pexels.com

Trwa 5 fala pandemii COVID-19. Od kilku dni w całej Polsce Ministerstwo Zdrowia odnotowuje ponad 30 tys. nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Wczoraj było to niemal 37 tys. a w województwie lubuskim 451. Skierowanie na test zielonogórzanom może wypisać lekarz rodzinny lub mogą je sobie wystawić samodzielnie.

Cały czas w Polsce rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Wczoraj w całej Polsce było niemal 37 tys. nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, a w województwie lubuskim 451. W razie niepokojących objawów, zielonogórzanie mogą wystawić sobie zlecenie na test samodzielnie.

Kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Nie jestem dość sprytny, by kłamać.

W naszym województwie takich punktów jest ponad 20. Staramy się na bieżąco dopasowywać godziny otwarcia punktów, żeby nie było długiego oczekiwania. Na test skierowanie wystawia nam lekarz lub można to zrobić samodzielnie, poprzez stronę internetową. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ. Od tego tygodnia będzie można się również przetestować w aptekach.

Od wczoraj również skierowanie na trzecią, przypominającą dawkę szczepienia otrzymują osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE