policja

i

Autor: Pixabay

Policja

W kilkanaście sekund "zdobył" 57 punktów karnych w Sulechowie. Sąd zdecyduje o wysokości jego kary

2023-03-30 9:18

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Sulechowie 33-letniego kierującego, który przekroczył prędkość i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Jednocześnie mężczyzna popełnił kilka innych wykroczeń, za które otrzymał punkty karne - w sumie „uzbierał” ich 57 - informuje policja.

Brawurowa jazda skończy się w sądzie. W tle kilka wykroczeń

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, przekroczenie prędkości, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmawiał przez telefon, a jego samochód nie miał ważnych badań technicznych. Jednak to nie koniec wykroczeń kierowcy. Po badaniu alkomatem, okazało się, że kierował po alkoholu i to w dodatku z zakazem prowadzenia pojazdów.

Wszystkiemu jest winien zatrzymany 33-letni mężczyzna przez zielonogórskich policjantów na ul. Warszawskiej w Sulechowie. Za brawurową jazdę "uzbierał" aż 57 punktów karnych. Jednak to nie koniec konsekwencji. Stracił prawo jazdy, a wniosek o jego ukaranie został skierowany do sądu.

Osoba kierująca po użyciu alkoholu (wartość do pół promila) popełnia wykroczenie, za które zgodnie z artykułem 87 kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu – do 30 dni – lub kara grzywny. Ponadto w takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas - przypomina podinspektor Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Sonda
Zdarzyło ci się prowadzić samochód na własnej posesji będąc pod wpływem alkoholu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE